Izraelské osudy - JUDAICA - knihy s židovskou duší

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Izraelské osudy

ABC - Katalog titulů|Kategorie » Historie|Kategorie » Izrael

Cena:205.00CZK
Vyprodaný titul
Chcete se zeptat?

Břetislav Olšer: Izraelské osudy. Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi Kniha Izraelské osudy spojuje pohled na současný Izrael, úvahy autora o izraelsko-palestinském konfliktu a o historii země. Ta je zachycena i v příbězích imigrantů, Čechů přeživších holokaust. V této emotivní části vychází autor ze svého úspěšného titulu Přežili šest válek.

V izraelsko-palestinském konfliktu nejde o boj okupanta s okupovaným, nýbrž o svár dvou národů, z nichž oba si nárokují (právem) celé sporné území. Spor lze proto řešit jedině kompromisem, v rámci něhož se oba národy musejí zříci části svých oprávněných požadavků. Pokus rozhodnout spor silou zbraní v žádném případě nevede k řešení.

(Z kapitoly Prorokování odňato prorokům, z rozhovoru s Jehudou Lahavem)

O autorovi…

Břetislav Olšer (*1947)
Publicista, spisovatel a fotoreportér. Rodák z valašské vesnice Hovězí, určitý čas dělník v ostravsko-karvinských dolech, poté redaktor Ostravského večerníku, Moravskoslezského dne, ČTK, Práce a dalších. Nyní je nezávislým novinářem. Procestoval sedm desítek zemí Evropy, Asie a Ameriky, v posledních letech se jeho zájem upírá na Blízký východ a Izrael. Je autorem řady románů, knižních dokumentů, mnoha desítek scénářů pro televizi a rozhlas. V roce 2000 obdržel Cenu E. Kische udělovanou za výjimečná díla literatury faktu.

Základní informace
Autor Břetislav Olšer
Počet stran 208
Vazba V8

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také:

Komentáře: