Osmnáct století Izraele - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj
Nabízíme

Víc štěstí než rozumu

270.00CZK

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Osmnáct století Izraele

ABC - Katalog titulů|Kategorie » Historie|Kategorie » Izrael|Kategorie » Naučné

Cena:155.00CZK
Vyprodaný titul
Chcete se zeptat?
Osmnáct století Izraele je stručným přehledem historie Země izraelské a především jejích židovských obyvatel od přelomové katastrofy zničení druhého Chrámu přes pohnuté dějiny pronásledování, nadějí a úspěchů až po zrození sionistického hnutí v 19. století.

Michael Krupp v této knize vyvrací široce přijímanou představu, že dějiny Židů v Izraeli končí porážkou židovského povstání proti Římu a znovu začínají až s počátky sionismu a vznikem moderního Státu Izrael. Líčí nelehké osudy židovské menšiny, která vytrvala v Zemi zaslíbené pod cizí nadvládou celých osmnáct století.

O autorovi: Historik a protestantský teolog Michael Krupp (nar. 1938) je emeritním docentem rabínské literatury a raného křesťanství na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Po studiu teologie se věnoval judaistice a islamistice. Od roku 1970 působí v Jeruzalémě jako zmocněnec pro mezináboženský dialog. Vydává periodika Religionen in Israel a Interfaith Encounter in the Land of the Bible. Je autorem desítek naučně-populárních i odborných knih (v češtině vyšla jeho publikace Sionismus a Stát Izrael).
Základní informace
Autor Michael Krupp
Počet stran 144
Překladatel Weiniger Ruth J.
Rok vydání 2010
Vazba Vázaná
 

Související zboží:

Izrael soudců a králů
180.00CZK
Dva středověké hebrejské cestopisy
189.00CZK
 
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také:

Komentáře: