Tanu rabanan - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj
Nabízíme

1000 židovských anekdot

210.00CZK

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Tanu rabanan

ABC - Katalog titulů|Zvýhodněná cena|Kategorie » Judaika|Kategorie » Naučné

Původní cena:479.00CZK
Cena:409.00CZK
Vyprodaný titul
Chcete se zeptat?
Reprezentativní výbor z Mišny, Tosefty, midrašů, jeruzalémského a babylonského Talmudu s úvody k jejich dobovému pozadí a myšlenkovému svérázu.

U nás dosud nejrozsáhlejší soubor památek hebrejské a aramejsky psané knihovny rabínského židovství od 2. do 7. století obecného letopočtu. Jde o normativní období židovského myšlení, které se ovšem rozvíjí a přetváří podnes. Kniha představuje židovské dějiny od zboření Chrámu v Jeruzalémě roku 70 přes navzájem provázané, a přece odlišné cesty palestinského a babylonského židovstva až po nástup islámu. Počáteční kapitoly přinášejí stručný náčrt dějin rabínského hnutí a zasazují je do širšího kontextu dějin pozdní antiky. Představují systém rabínského myšlení, jeho nejdůležitější postavy a nejdůležitější termíny. Úvody k jednotlivým textům podávají literární, historickou a myšlenkovou charakteristiku děl, z nichž jsou ukázky uvedeny.

Veškeré překlady jsou opatřeny rozsáhlým poznámkovým aparátem, který umožňuje porozumění literatuře vzniklé ve světě představ zcela odlišných, než jsou naše, a přece si i dnes zachovávajících svou inspirativnost.
Základní informace
Autor Sláma Petr
Nakladatel Vyšehrad
Počet stran 560
Rok vydání 2010
Vazba vázaná
 

Související zboží:

Příběhy Tóry
180.00CZK
Izrael soudců a králů
180.00CZK
 
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také: