Králové Izraele - JUDAICA - knihy s židovskou duší

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Králové Izraele

ABC - Katalog titulů|Doporučujeme|Kategorie » Judaika|Kategorie » Naučné

Cena:180.00CZK
Skladem:2
Chcete se zeptat?
Králové Izraele – v této knize, která je závěrečným dílem volné trilogie tanachických příběhů, se završí biblické osudy židovského národa, které jsme sledovali od skromných počátků v časech praotců (v knize Příběhy Tóry), po dobytí Jeruzaléma králem Davidem (v knize Izrael soudců a králů). Jádro našeho vyprávění pojednává o době, kdy v Jeruzalémě stával první (Šalomounův) Chrám a v jeho stínu vládli králové Davidovy dynastie.

Dílo je v našem kontextu výjimečné nejen židovským úhlem pohledu na „obecně známá“ témata, ale také pedagogickým záměrem díla, které v předmluvě k prvnímu dílu vyzdvihl vrchní zemský rabín Efraim K. Sidon.

Autor (Jan Divecký) je absolventem ješivy Machon Meir v Jeruzalémě, byl vedoucím pražského rabinátum a zástupcem ředitele pro židovskou výchovu na Lauderových školách. Více než deset let vyučuje judaismus na pražské Židovské obci. Je autorem úspěšné edice komentovaných tanachických příběhů, která vychází v nakladatelství P3K. Titul Králové Izraele navazuje na druhý díl – Izrael soudců a králů, který se zabývá obsahem knih Jehošua, Soudců a Šmuelova.
Základní informace
Autor Jan Divecký
Nakladatel P3K
Počet stran 160
Rok vydání 2010
Vazba brožovaná
 

Související zboží:

Příběhy Tóry
180.00CZK
Izrael soudců a králů
180.00CZK
Židovské svátky
99.00CZK
Cesta života
180.00CZK
Stezka Tóry
180.00CZK
 
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také:

Komentáře: