Brány mrazu a jiné prózy - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj
Nabízíme

Hovory s Kafkou

290.00CZK

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Brány mrazu a jiné prózy

ABC - Katalog titulů|Zvýhodněná cena|Kategorie » Judaika|Kategorie » Beletrie

Původní cena:319.00CZK
Cena:315.00CZK
Vyprodaný titul
Chcete se zeptat?
Knihou Brány mrazu a jiné prózy se k českým čtenářům po letech vrací Karol Sidon jako vynikající prozaik, který se ve svých textech zabývá závažnými tématy: smyslem života, religiozitou a složitostí lidských vztahů; přitom však jeho prózy nikdy nepostrádají humor.

Kniha nabízí texty v České republice dosud knižně nevydané. Úvodní povídkový soubor Hluší a slepí, obsahující prózy „Trnavský hřbitov", „Nevyhnutelný příběh" a „Ti, kteří přežijí", má autobiografické ladění. Povídka „Kdo chceš psa bít" se na popisu spolupráce židovské obce s nacistickými orgány dotýká vztahu mezi takzvanou „rozumností" a „bláznovstvím". Povídka „Maminka zpívá druhý hlas" je půvabnou konfrontací autorových dětských představ s dospělou realitou: fantazijní prolnutí obou světů, vyvolané smrtí matky, která patřila do obou jakoby oddělených životů hlavního hrdiny, se dostává na hranici absurdity. Vrcholem knihy je novela „Brány mrazu" s tématem hledání smyslu života, bilancování, samoty, složitého nalézání mezilidských vztahů a víry.

Ať už Karol Sidon zůstává ve svých textech pevně nohama na zemi nebo vstupuje do světa fantazie, nikdy nepřestává být autorem bolestivé upřímnosti, hlubokého tázání a krásného českého jazyka.
Základní informace
Autor Sidon Karol Efraim
Nakladatel Akropolis
Počet stran 372
Rok vydání 2013
Vazba vázaná
 

Související zboží:

Židovské svátky
99.00CZK
Stezka Tóry
180.00CZK
O svobodě a náboženství
180.00CZK
Boží hody
230.00CZK
Dramata
325.00CZK
Kdo jsou Židé?
150.00CZK
Moje šílené století
320.00CZK
Osamělý člověk víry
125.00CZK
Rabíni naší doby
200.00CZK
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také: