Nachmanidovy polemiky - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj
Nabízíme

Maus (Komplet)

390.00CZK

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Nachmanidovy polemiky

ABC - Katalog titulů|Kategorie » Judaika|Kategorie » Historie|Kategorie » Naučné

Cena:270.00CZK
Vyprodaný titul
Chcete se zeptat?
Katalánský rabín Moše ben Nachman z Girony (kolem 1195 – 1270), známý také jako Nachmanides, patří mezi nejvýznamnější židovské náboženské autority vrcholného středověku. Působil jako lékař, politický a náboženský představitel katalánských židovských komunit, byl také plodným autorem a učitelem. Ve svém díle zdařile snoubí filosofické a literární dědictví sefardské kultury s produkty komentátorské činnosti rabínských škol v severní Francii a Porýní a s formující se tradicí židovské mystiky – kabaly. Největší vliv na pozdější generace měli zejména jeho Komentář k Tóře a novellae k Talmudu; je také autorem spisů mystického a homiletického charakteru.

Kniha se zaměřuje na veřejný rozměr jeho působení a schopnost vystoupit na obranu vlastní tradice proti útokům zvenčí i zevnitř. Přináší český překlad Nachmanidova líčení disputace s židovským konvertitou a členem řádu dominikánů Pavlem Křesťanem, která se odehrála v létě 1263 v královském paláci v Barceloně, a dopis ze třicátých let 13. století, v němž se mladý Nachmanides vyjádřuje ke sporu mezi severofrancouzskými a provensálskými rabíny ohledně studia filosofie.

Průvodní studie zasazují oba texty do historického a myšlenkového kontextu a představují pro českého čtenáře zasvěcené uvedení do komplexního světa středověkých polemik.
Základní informace
Autor Žonca Milan
Nakladatel Academia
Počet stran 264
Rok vydání 2013
Vazba vázaná
 

Související zboží:

Králové Izraele
180.00CZK
Židovské svátky
99.00CZK
Stezka Tóry
180.00CZK
Stezka návratu
180.00CZK
Jom Tov Lipmann Heller (1578-1654)
370.00CZK
Konverze k judaismu
235.00CZK
Moje setkání s židovstvím
99.00CZK
Moje šílené století
320.00CZK
Rabín Feder
150.00CZK
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také: