Rabín Gustav Sicher - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Rabín Gustav Sicher

ABC - Katalog titulů|Kategorie » Judaika|Kategorie » Historie

Cena:170.00CZK
Skladem:1
Chcete se zeptat?
Gustav Sicher (1880–1960) je jedním z několika málo Židů, kteří působili jako rabíni v českých zemích před druhou světovou válkou a mohli na svou činnost navázat i po jejím skončení. Období šoa přežil v Palestině a do Československa se vrátil v roce 1947. Stal se vrchním zemským a pražským rabínem a významnou měrou přispěl k obnovení židovských obcí, rozvrácených a z velké části vyvražděných německými nacisty.
.
Pokus o připomenutí pozoruhodné osobnosti rabína Gustava Sichera se ukázal být složitější, než editoři a autoři této knihy předpokládali. Přesto se však, jak doufáme, podařilo s využitím archivů a muzejních fondů v Jeruzalémě i v Čechách a díky vzpomínkám lidí, kteří se s rabínem Sicherem znali a setkávali, shromáždit materiál, který zajímavým a přehledným způsobem zrcadlí jeho život i život českého židovstva té doby.
.
Kniha dokumentuje jeho předválečnou činnost, kdy se kromě povinností ve svých obcích podílel na prvním rabínském překladu Pěti knih Mojžíšových do češtiny, udržoval kontakty s předními osobnostmi tehdejšího náboženského života (mj. s Martinem Buberem), a jak dokládají dopisy od prof. Sigmunda Freuda či básníka Franze Werfela, zajímal se i o filosofii, historii a moderní vědu.
.
Závěrečný oddíl se snaží prostřednictvím vzpomínek lidí, kteří se v mládí s rabínem Sicherem v Čechách či v Palestině setkali, přiblížit jeho pojetí judaismu a vztah k židovskému společenství, k tradici i k obyčejným lidským bolestem a problémům.
Základní informace
Autor Peterová Zuzana
Nakladatel Sefer
Počet stran 144
Rok vydání 2014
Vazba vázaná
 

Související zboží:

Haleluja, Hebrejská řeč 1. a 2. díl
250.00CZK
Modche a Rézi
195.00CZK
Praktický judaismus
325.00CZK
Pražský rabinát
250.00CZK
Rabín Feder
150.00CZK
Rabíni naší doby
200.00CZK
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také:

Komentáře: