Devět bran, Talmud - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Devět bran, Talmud

ABC - Katalog titulů|Doporučujeme|Kategorie » Judaika|Kategorie » Beletrie|Kategorie » Naučné

Cena:330.00CZK
Vyprodaný titul
Chcete se zeptat?
Anotace Devět bran, Chasidů tajemství Langerův soubor chasidských legend Devět bran je dílem mimořádným, vpravdě mistrovským. Co do myšlenkové hloubky i literárního zpracování. Dotýká se nejzazších hlubin lidského bytí, povznáší eticky i esteticky, jiskří vtipem a půvabem. Pohladí, povzbudí a nasměruje duši hledající pravdu a harmonii života. V málokteré knize najdeme tolik moudrosti a opravdovosti, tolik jemnosti a krásy. A přece je tento duchovní a umělecký skvost namnoze opomíjen, přehlížen a nedoceněn. S úctou a radostí jsme připravili toto vydání, abychom alespoň trochu přispěli k rozšíření obecného povědomí o průzračné hloubce chasidských světců i geniálním ztvárnění jejich osudů Jiřím Langerem. Vždyť Devět bran patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo lidskou rukou a srdcem napsáno. Nakladatel vychází z původního vydání nakl. ELK, které schvaloval Jiří Langer a polygrafické stránce knihy je věnována nadstandardní péče.

Talmud, Ukázky a dějiny Nepříliš známý Langerův výbor z Talmudu, jenž se nachází ve druhé části svazku, nás uvede do tajů tradiční rabínské filozofie, která je jedním z pilířů judaismu a ideových zdrojů chasidismu. Může tak pomoci ozřejmit či doplnit leckteré myšlenky a pasáže u Devíti bran.

Kategorie Krásná literatura - Próza - Česká a slovenská próza Klíčová slova česká a slovenská literatura chasidismus judaismus pověsti talmud židé židovská literatura židovská mystika
Základní informace
Autor Jiří Langer
Nakladatel Avatar
Počet stran 320
Rok vydání 2016
Vazba vázaná
 

Související zboží:

Izrael soudců a králů
180.00CZK
Králové Izraele
180.00CZK
O svobodě a náboženství
180.00CZK
Kdo jsou Židé?
150.00CZK
Malá encyklopedie rabínského judaismu
280.00CZK
Mišpacha CD1
260.00CZK
 

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také: