Vzpomínky panského kočího - JUDAICA - knihy s židovskou duší
Zpravodaj

Facebook
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku
A A A

Vzpomínky panského kočího

ABC - Katalog titulů|Doporučujeme|Kategorie » Historie|Kategorie » Beletrie

Cena:350.00CZK
Skladem:30
Chcete se zeptat?
Proč se stále vracím k rozpadu mocnářství v roce 1918? Protože jsem přesvědčený, že v jeho rámci bychom se vyhnuli nacistické i komunistické hrůzovládě, dvěma traumatům, která trvale zmrzačila českou národní duši. Zaplatili jsme krutou daň za krátkozrakost rozcapené generace, která si vsugerovala, že úpí. Událé se neodstane, ale dějiny se opakují. Ať jsou mementem pro nás a naši porevoluční dobu. Máme se dobře, nenechme populisty, aby hodili budoucnost našich dětí do koše.

Tvrzení:
Čin jednotlivce může změnit běh dějin.
Důkaz:
Dvacátého května 1848 zachránil granátník Bartoloměj Reindl knížete Felixe ze Schwarzenbergu v bitvě u Vicenzy. Kníže o několik měsíců později zachránil Rakouské císařství. Pak kdosi opomněl ohřát vodu do koupele a bylo po knížeti. A po Rakousku. Lidi odjakživa zajímalo, co by bylo, kdyby něco nebylo tak, jak to bylo. A co by bylo nebylo? První člověk, který si položil tuto mámivovu otázku, byl jistý pan Adam kdesi v Ráji, kterého jistou dobu velice zajímalo, co by bylo, kdyby dotyčná paní Eva nesnědla jakési jablko? A kolik by se ušetřilo za oblečení? My podobným otázkám říkáme historické křižovatky a s ohledem na zaměření této knihy se od dob Adamových posuneme výrazně vpřed... A snad i díky vašim radám by nemusela madame Europe v roce 1914 zešílet a Herr Österreich spáchat rafinovanou sebevraždu.

Ve hře Dobytí severního pólu koriguje Jára Cimrman naděje poručíka Berana ústy podolského lékárníka. Pamatujete?
BERAN: ... až nás jednou rozmrznou, až my oba budeme zase teplí, jako jsme vždycky byli, my uvidíme jiný svět. Tvoje vlast už nebude úpět pod Rakouskem a ty vrátíš domů.
LÉKÁRNÍK: Tak pravda, pod Rakouskem ještě trochu úpíme, ale dá se to vydržet.
Kolikrát jsme po roce 1918 zaplatili krutou daň za krátkozrakost rozcapené generace, která si vsugerovala, že úpí?

Více o knize zde .
Základní informace
Autor Jan Divecký
Nakladatel Jan III
Počet stran 256
Ilustrace Lenka Útratová
Rok vydání 2019
Vazba pevná

Zákazníci, kteří koupili toto zboží, koupili také: